فروشگاه/ اصول حرفه‌ای برای موفقیت در صنعت بیمه

اصول حرفه‌ای برای موفقیت در صنعت بیمه

مولف: حمیدرضا حاجی اشرفی

شناسه کتاب: 445

دسته بندی: مدیریت و بیمه

مقطع: عمومی

قیمت: 2,020,0001,818,000 ریال

امروزه علم بازاریابی در شرکت‌های انتفاعی و غیرانتفاعی تبدیل به اصلی‌ترین دانش موردنیاز مدیران بنگاه‌های اقتصادی، اعم از شرکت‌های صنعتی،  بازرگانی، خدماتی و کشاورزی مکانیزه و غیره شده است.

دانش بازاریابی از زمان ایده یابی تأسیس واحدهای اقتصادی و محصول تا زمانی که مشتریان از محصولات تولیدی و خریداری‌شده از بنگاه‌ها استفاده کرده‌اند و رضایت یا عدم رضایت خودشان را اعلام کرده‌اند در سراسر فرآیند کار را در برمی‌گیرد.  

بازاریابی علم نوین در دنیای کسب‌وکار محسوب می‌شود و موفقیت یا عدم موفقیت شرکت‌ها به تسلط مدیران و کارشناسان آنان بستگی دارد.

فیلیپ کاتلر استاد مسلم علم بازاریابی معتقد است که اهمیت دانش بازاریابی در شرکت‌های بزرگ صنعتی و خدماتی به‌اندازه‌ای هست که دریکی از پست‌های معاونت مدیرعامل آن‌ها ، بازاریابی قرار دارد.

زیرا بازاریابی بر اساس ذات فعالیت خود با همه قسمت­های شرکت‌ها برای انجام درست و دقیق مراحل کار در بخش‌های خرید مواد اولیه،  انبارهای مواد قبل از تولید و کالاهای آماده برای فروش، بخش­های پشتیبانی، سفارش‌ها، امور قراردادها، فروش، حمل‌ونقل، آموزش، مدیریت ارتباط با مشتریان، تبلیغات و روابط عمومی و. . . تقریباً کلیه بخش‌های یک سازمان صنعتی و بازرگانی در ارتباط است و نقشی هماهنگ‌کننده و سازمان دهنده را ایفا می­کند.

درآمیخته محصولات در رویکرد بازاریابی سنتی بخش تولید و عرضه کالاها به چهار عامل، محصول،  قیمت،  توزیع،  پیشبرد فروش اهمیت داده می‌شد لیکن در رویکرد عرضه محصولات خدماتی و مکتب مدیریت استراتژیک سه عامل دیگر شامل، مشتریان، رشد و یادگیری، شواهد فیزیکی نیز به چهار عامل پیشین اضافه گردید و فرآیند بازاریابی به هفت عامل افزایش‌یافته است.

بدین ترتیب در هر صنعت و خصوصاً در صنعت بیمه‌های بازرگانی،  ضرورت تسلط مدیران ارشد و کارشناسان دوایر فنی به دانش بازاریابی غیرقابل‌اجتناب گشته است.  مجموعه یادداشت‌های نویسنده در خصوص بازاریابی در بخش خدمات و بازار بیمه در این کتاب گردآوری و چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است

راه های ارتباطی

66971970 66971804 021-66175053
پشتیبانی نرم افزار داخلی 1
واحد فروش و حسابداری داخلی 2 و 3
مدیریت و جذب کتاب فروشی ها داخلی 4 یا خط مستقیم 66972478
ارسال فکس داخلی 5

آدرس: تهران میدان انقلاب روبروی درب اصلی دانشگاه تهران، خیابان فخررازی، خیابان وحید نظری، بین فخر رازی و 12 فروردین کوچه فرزانه پلاک 10

سامانه دریافت و ارسال پیامک:30005364000536

Lohebartar@gmail.com