فروشگاه/ دوازده گام در بازاریابی موفق بیمه

دوازده گام در بازاریابی موفق بیمه

مولف: حمیدرضا حاجی اشرفی

شناسه کتاب: 446

دسته بندی: مدیریت و بیمه

مقطع: عمومی

قیمت: 1,030,000927,000 ریال

در بسیاری از همایش‌ها و سخنرانی‌ها با محتوای این موضوعات شرکت می‌کردم. مقالات و کتاب‌های در این زمینه را مطالعه می‌کردم. از کارشناسان مختلف در این موارد سؤال می‌کردم و سعی بر اتصال تکه‌های پازل‌های موجود نبودم و پاسخ سؤالات برای نتیجه‌گیری و جمع‌بندی می‌نمودم، اما متأسفانه نتوانستم باهمه این پی گیری‌ها تصویر پازل کامل و تکمیل‌شده را بسازم.  

تمرکز خود را بر روی حرفه بیمه‌گری گذاشتم، شغلی که بیشترین ممارست را داشتم.  بازهم از خود پرسیدم چرا اگر شرکت‌های بیمه در کشورهای توسعه‌یافته و صنعتی توانسته بودند به میلیاردها، میلیارد دلارفروش بیمه دست یابند و با پرداخت میزان بالای خسارت سالانه سودآور باشند.

رمز موفقیت آن‌ها چه بوده و علت موفقیت نبودن شرکت‌های بیمه ما چیست؟

مطالعات به من می‌گفت برای یافتن پاسخ واقعی باید موضوع  از منظر رویکرد  سیستمی بررسی شود.

اقتصاد ملی کشورمان به‌عنوان عامل اصلی و برون سیستمی و صنعت بیمه بازرگانی به‌عنوان عامل فرعی و درون سیستمی تفکیک و دقیقاً مطالعه شوند. در مطالعات از نمودار SWOT لازم بود کمک گرفته شود.

 نقاط قدرت و فرصت‌ها و موانع و تهدیدهای محیط ملی و بین‌المللی پیش روی صنعت بیمه ازجمله عوامل اصلی رشد یا عدم رشد این صنعت و کلیه بخش‌های اقتصادی و صنایع مختلف  محسوب می‌شوند.

اما ازنظر نگارنده صنعت و بازار بیمه در ایران برای رفع  تهدیدها و فراهم نمودن فرصت‌ها می‌بایست به‌طورجدی و مصمم اقدام به تحول و دگرگونی در درون خود بزند تا بتواند ضمن انطباق خویش با شرایط بیرونی به طریق اقتضایی، به‌طوری از استحکام و توانمندی برخوردار گردد که ضمن کاهش اثرپذیری عوامل برون سیستمی، الگوی توسعه و رشد سایر سیستمهای اقتصادی و بخش‌های کشور باشد.

مطالعات چندساله به‌تدریج سردرگمی ناشی از عدم درک مفاهیم مدیریتی و علل تحولات آن‌ها و تأثیرگذاری این دگرگونی‌های رویکردی در عملیات اجرایی و تفاوت بین سبک‌های مختلف مدیریتی را هویدا می‌ساخت.

راه های ارتباطی

66971970 66971804 021-66175053
پشتیبانی نرم افزار داخلی 1
واحد فروش و حسابداری داخلی 2 و 3
مدیریت و جذب کتاب فروشی ها داخلی 4 یا خط مستقیم 66972478
ارسال فکس داخلی 5

آدرس: تهران میدان انقلاب روبروی درب اصلی دانشگاه تهران، خیابان فخررازی، خیابان وحید نظری، بین فخر رازی و 12 فروردین کوچه فرزانه پلاک 10

سامانه دریافت و ارسال پیامک:30005364000536

Lohebartar@gmail.com